Architektura ogrodów

Ogrody

Ogrody mogą mieć różne style i pełnić różne funkcje. Są wizytówką właścicieli, miejscem wypoczynku i pracy.  Inspirujące bogactwo rabat bylinowych w angielskich ogrodach, harmonia ogrodów w stylu japońskim czy uporządkowanie i kontrola w założeniach barokowych ogrodów francuskich to przykłady tworzenia określonego klimatu miejsca.  Nowoczesne technologie pozwalają tworzyć zaskakujące aranżacje zielonych ścian i dachów, efektowne nocne iluminacje i elementy wodne.  Mnogość inspiracji sprawia, że możemy łatwo wprowadzić chaos do ogrodu próbując zmieścić w nim za dużo rzeczy naraz. Pomocna w projektowaniu jest zasada „mniej znaczy więcej”.

Projektowanie ogrodów

Dobry projekt ogrodu jest tworzony dla określonego miejsca i dla określonego użytkownika. Duże znaczenie ma tutaj dokładne określenie Państwa wymagań i potrzeb związanych z ogrodem i ze sposobem korzystania z niego. Kompozycja elementów, dobór gatunkowy roślin, design małej architektury są ściśle związane z funkcją, którą mają pełnić w ogrodzie.

Projektowanie terenów zieleni

Projekt parku, skweru, rynku czy centrum miejscowości wymaga uwzględnienia potrzeb wielu grup społecznych. Sam proces projektowania jest bardziej złożony i oprócz umiejętności projektowych wymaga także znajomości procedur formalnych i właściwej koordynacji wielobranżowej.

Zakładanie ogrodów

Projekt ogrodu jest punktem wyjścia do jego realizacji. Niezależnie od tego czy do urządzenia ogrodu wynajmujemy profesjonalną firmę czy podejmiemy się realizacji sami, projekt wraz z wykonanym na jego podstawie kosztorysem pozwalają prawidłowo zaplanować przebieg prac oraz kontrolować koszty ich wykonania.

Zadzwoń